opona falken hs449, testy opon zimowych 2013

Dlaczego kupować opony MICHELIN?

Dlaczego kupować opony MICHELIN?

WHY BUY MICHELIN TYRES

Bezpieczeństwo – miej nad nim kontrolę!

Opony MICHELIN to maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych

saftey

Opony do motocykli i skuterów MICHELIN, będące jedynym elementem pojazdu mającym kontakt z podłożem, pozwolą Ci panować nad pojazdem we wszystkich warunkach drogowych.

Przykład? Dzięki wyłącznej technologii mieszanki dwukomponentowej MICHELIN 2CT, opona sportowo-turystyczna MICHELIN Pilot Road 2 oferuje najlepszą przyczepność na zakrętach i mokrej nawierzchni(1).

Kolejny przykład? Opona MICHELIN City Grip z technologią progresywnych nacięć PST MICHELIN jest naszą najlepszą oponą do skuterów zapobiegającą poślizgom na mokrych nawierzchniach.

Przyjemność – z toru wyścigowego na szosę

Opony doskonalone podczas wyścigów zapewniają jeszcze więcej przyjemności z jazdy

Fun

Testowane przez zespół badawczy MICHELIN Power Research, najszybsze laboratorium na świecie, dzięki któremu MICHELIN wykorzystuje najnowsze innowacje powstające pod kątem wyścigów.

Opony, które charakteryzują się dobrą reaktywnością wzmacniają zaufanie kierowców wyścigowych. A to z kolei sprawia, że jazda na nich jest jeszcze większą przyjemnością. Michelin tworzy opony podkreślające aspekt „przyjemności z jazdy”.

Dlatego właśnie opona MICHELIN Power Pure, lżejsza od opon konkurentów o ok. 1 kg(2) powstała, aby zapewniać lepszą kierowalność i jeszcze więcej „przyjemności z jazdy”!

Żywotność – mniejsze zużycie, większe przebiegi

Ponieważ większa przyczepność nie powinna oznaczać mniejszego przebiegu!

Longevity

Podczas jazdy  jednośladem, przyczepność i bezpieczeństwo to najważniejsze parametry. Nie oznacza to jednak, że musi to odbyć się kosztem potencjału przebiegu opon. Dzięki wszystkim technologiom zastosowanym w naszych oponach, Michelin wydłuża przebieg Twoich opon MICHELIN.

Mieszanki miękkiej i twardej gumy są ułożone na oponie dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. To właśnie założenie leżące u podstaw wyłącznej technologii mieszanki dwukomponentowej MICHELIN 2CT. Dzięki 2CT opona MICHELIN Pilot Road 2 może zaoferować największy przebieg w porównaniu do opon konkurencji(3) bez poświęcania któregokolwiek z obszarów osiągów opon.

Ponadto opona MICHELIN Anakee 2 zapewnia przebieg większy o co najmniej 29%(4), zachowując niezmienioną przyczepność dzięki obecności krzemionki w mieszance – jednego ze składników gumy opracowanym podczas wyścigów.

Potrzebujesz więcej dowodów trwałości opon MICHELIN? Spójrz tylko na oponę MICHELIN Desert, oponę stworzoną wyłącznie do rajdów terenowych. Opona zwyciężyła Rajd Dakar, jeden z najcięższych wyścigów na świecie, 26 razy!!!

(1) Wyniki testów wytrzymałości i przyczepności na mokrej nawierzchni przeprowadzonych przez DEKRA Test Centre w latach 2008 i 2009 na oponach MICHELIN Pilot Road 2 i oponach wiodących konkurentów w rozmiarach 120/70 ZR 17 i 180/55 ZR 17

(2) Waga zestawu opon MICHELIN Power Pure 120/70 ZR 17 na przednim kole i 190/50 ZR 17 na tylnim w porównaniu do wagi następujących zestawów opon konkurentów (w tym samym rozmiarze, w porządku alfabeatycznym): Bridgestone BT-016, Dunlop Qualifier 2, Metzeler Sportec M3, Pirelli Diablo Rosso. Testy przeprowadzono w październiku 2009 r.

(3) Wyniki testów wytrzymałości i przyczepności na mokrej nawierzchni przeprowadzonych przez DEKRA Test Centre w latach 2008 i 2009 na oponach MICHELIN Pilot Road 2 i oponach konkurentów w rozmiarach 120/70 ZR 17 i 180/55 ZR 17.

(4) Test porównawczy przeprowadzony w 2008 r. przez C.E.R.M. (Centre d’Essais Routiers Mécaniques) na oponach Michelin i oponach wiodących konkurentów w rozmiarach 110/80 R 19 i 150/70 R 17 Bridgestone BattleWing i Metzeler Tourance EXP (w porządku alfabetycznym).

Opony Michelin zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i większą przyjemności z jazdy w każdych warunkach drogowych.